29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Wielkimi krokami zbliża się czas letniego wypoczynku. Kończy się rok szkolny. Wielu Polaków właśnie w ciągu zbliżających się trzech miesięcy ma zaplanowany długi urlop, który chce spędzić z rodziną. Najlepszym sposobem na wyrwanie się z codziennej rutyny jest wyjazd. Nie każdy jednak marzy o zagranicznych wojażach. Mogą być one bardzo męczące, zwłaszcza gdy podróżuje się z małymi dziećmi.

Warto pamiętać, że w naszym kraju jest wiele miejsc, w których można spędzić aktywnie czas. Oczywiście większość ludzi myśli o kąpaniu się w morzu lub o górskich spacerach. Jednym z rzadziej wybieranych na wakacje miejsc jest Warszawa. Stolica kojarzy się zwykle w pierwszej chwili ze zgiełkiem i licznymi protestami na ulicach. Taki obraz miasta serwują nam programy informacyjne. Należ jednak pamiętać, że stolica ma wiele do zaoferowania. Turystyka jest ważną gałęzią gospodarki miasta. Na zwiedzanie Warszawy najlepiej przeznaczyć kilka dni. Pozwoli to na zapoznanie się z jej głównymi atrakcjami.

Jeżeli wybieramy się do Warszawy z dziećmi, to koniecznie musimy zabrać je do Centrum Nauki Kopernik. Od razu zarezerwujmy sobie kilka godzin na zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi tam interaktywnymi urządzeniami. Miejsce to na pewno zostanie na długo zapamiętane przez dzieci. Pobyt w nim będzie także świetnym tematem do rozmów, gdy wakacje się już skończą. Dzieci mogą wykorzystać zdobytą w nim wiedzę na lekcjach po powrocie do szkoły.

Innym miejscem, które jest idealne do rodzinnego zwiedzania jest Stadion Narodowy. Bardzo charakterystyczna bryła stadionu jest wizytówką miasta. Jeżeli chcemy poznać wszystkie jego tajemnice i zakamarki, to najlepiej wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem. Przez cały rok na stadionie organizowane są różnego rodzaju imprezy oraz koncerty. Nie wspominając już o meczach piłki nożnej. Stadion Narodowy jest zdecydowanie obiektem, który powinien znaleźć się na naszej liście „rzeczy do zobaczenia”.

Oczywiście nie można być w Warszawie i nie zobaczyć Starego Miasta oraz Łazienek Królewskich. Stare Miasto ma nam do zaoferowania wyjątkowo piękną zabudowę. Natomiast Łazienki Królewskie to najbardziej znany park w Polsce. Warto wybrać się tam na rodzinny spacer. Innym obowiązkowym punktem na mapie miasta jest Pałac Kultury i Nauki wraz ze znajdującym się w nim tarasem widokowym. Warto również wybrać się do Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Osoby niezainteresowane zabytkami będą mogły wybrać się na zakupy do najsławniejszych w kraju centrów handlowych. Złote Tarasy, Arkadia, Klif, czy Blue City to tylko niektóre z nich. Turystyka to nie tylko odwiedzanie muzeów, ale także wypróbowywanie lokalnych pubów i restauracji. W Warszawie znajduje się dużo punktów gastronomicznych cieszących się bardzo dobrą renomą. Warto zapoznać się z opiniami o poszczególnych lokalach zamieszczonymi w Internecie.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Warszawa jest bardzo dobrym miejscem na spędzenie urlopu. Warto się tam wybrać zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Warszawiacy wyjeżdżają z miasta i dzięki temu na ulicach jest mniejszy ruch. Miasto pustoszeje i dzięki temu łatwiej się po nim poruszać.