24 lut Brak komentarzy admin Admsi , ,

Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na wakacje wybierają Polacy, to można dostrzec tendencję, że największym powodzeniem cieszą się kierunki południowe, zachodnie, w których jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jak się okazuje pomimo mniejszej popularności na Starym Kontynencie jest wiele urokliwych miejsc, do których warto się wybrać i obejrzeć wiele cudownych i inspirujących rejonów. Jednym z nich jest bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych zwolenników morza, plaży, słońca i upalnej pogody, to jak się okazuje jest to szczególnie urokliwy i ciekawy rejon pod względem miejsc do zwiedzania, a także swojej ponad przeciętnej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii na pewno nie można zrezygnować z obecności w samej stolicy- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, jak i również ogólnie jest pięknym i ciekawym miastem, najlepiej jest przyjechać tam na nieco dłuższy czas, dlatego że zakątków, które warto zwiedzić w stolicy Estonii jest niewątpliwe wiele.
Estonia to niesamowity raj dla koneserów zwiedzania, w szczególności, że znajdują się tam takie perełki, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, czy też Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto także udać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam podziwiać potrafią zapierać dech w piersiach, naturalne krajobrazy tego parku są mówiąc wprost piękne, szczególnie jeśli ktoś przebywa tam w słoneczny dzień, lub też podczas zachodu słońca, wówczas niesamowite widoki robią jeszcze większe wrażenie.
Pomimo że może kierunek Europy Północnej nie jest szczególnie często obierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to zdecydowanie dobrze jest wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę są godne zainteresowania i warto rozważyć wyjazd w podobne miejsce, zwłaszcza, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, aniżeli w przypadku odwiedzin w bardziej popularnych krajach Europy zachodniej, szczególnie w okresie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii warto wcześniej przygotować się do takiego wyjazdu. Mam na myśli tutaj przede wszystkim o to, aby dało się ten kraj w pewnym stopniu poznać jeszcze przed samą wyprawą. Warto nauczyć się elementarnych zwrotów w tamtejszym języku, jak choćby „dobry wieczór”, „proszę”, „dziękuję”, „ile to kosztuje?”, oczywiście w większości krajów starego kontynentu znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, żeby bez problemu się porozumiewać, jednak znajomość paru najpopularniejszych zwrotów będzie z pewnością ciekawą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem warto także dowiedzieć się jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, aby bez najmniejszych utrudnień można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę przyciąga lokalna kuchnia, która również znana jest z lokalnych typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i mogą zapewne przypaść do gustu wielu osobom, dlatego też w czasie pobytu warto odwiedzać tam najlepsze bary i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla osób szukających niecodziennych wrażeń, lubiących chodzić swoimi ścieżkami oraz potrafiących docenić dobrą kuchnię.