15 paź Brak komentarzy admin Admsi , ,

Pojezierze Mazurskie to rejon, znany co najmniej ze słyszenia praktycznie wszystkim mieszkańcom Polski. Wielu z nich jednak nigdy nie było w tych rejonach. To poważny błąd. Zamiast wybierać na miejsce wakacyjnego wypoczynku góry, polskie morze, czy wczasy za granicą, warto wybrać się na Mazury. To rejon, w którym można się zakochać.

Piękne i nieodkryte.

Mazury to rejon, który można określić jednym słowem – piękny. Fantastyczne krajobrazy, jeziora, które zachwycają, a nawet przyroda, której barwy są bardziej intensywne niż w innych rejonach kraju, to tylko kilka z wielu pozytywnych cech Mazur. Jadąc tam po raz pierwszy warto jednak wiedzieć nieco więcej o tym, gdzie się udać, gdzie stać i co jeść.

Hotele i gastronomia.

Na Mazurach można znaleźć noclegi w najróżniejszych miejscach. Pokoje w Giżycku, nazywanym sercem Mazur, noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, na zapadłych wsiach, kempingi, noclegi należące do kategorii ekskluzywnych – turysta, który jedzie na Mazury po raz pierwszy, z pewnością będzie zaskoczony ilością i różnorodnością miejsc noclegowych. Podobnie jest z bazą gastronomiczną. Ilość restauracji i barów zachwyca. Co ważne, zarówno noclegi jak i jedzenie na Mazurach są – w porównaniu do rejonów nadmorskich czy górskich – jest po prostu niedrogie. Bardzo istotne znaczenia ma coś jeszcze. Na Mazurach nie ma takich tłumów jak nad morzem. Znalezienie pokoju, czy miejsca w restauracji to żaden problem. Z powodzeniem można na Mazury jechać w ciemno. Trudno będzie znaleźć miejsca noclegowe z tabliczką brak miejsc, czy restauracje, w których trzeba czekać na wolny stolik.

Zwiedzanie.

Mazury, wbrew pozorom to nie tylko jeziora, chociaż one najbardziej zachwycają. W tym rejonie do zwiedzania jest jednak o wiele więcej. Wspaniałe zabytki, pomniki przyrody, pomniki historii, piękne miasta, zabytki z wojny – można wymieniać jeszcze długo. Warto tym zainteresować się przed wyjazdem, by już na miejscu wiedzieć co zwiedzić i gdzie jechać w wolnym czasie. Owszem, najważniejsze są piękne plaże i czyste jeziora, w których można się kąpać, jednak inne innych atrakcji nie warto pomijać.

Warto pokochać Mazury.

Ci, którzy bywali na Mazurach, z reguły co rok tam wracają. Turyści, którzy jadą tam po raz pierwszy, często jadą bez przekonania czy na Mazurach będzie fajnie. Będąc na miejscu, szybko przekonują się, że Mazury to miejsce, które warto pokochać. Dochodzą do wniosku, że Mazury w niczym nie ustępują pięknym rejonom za granicą naszego kraju. Są równie urocze, wypoczynek na Mazurach zaś jest tańszy i przyjemniejszy niż wakacje za granicą. Co bardzo istotne, w porównaniu z wczasami nad polskim morzem, jest też mniej zależny od pogody. Na Mazurach pogoda jest mniej zmienna, niż pogoda nad Bałtykiem.

Podsumowując.

Warto odwiedzać Mazury. To idealne miejsce na letnie wakacje. Co istotne, to rejon o znacznej wielkości i wielu pięknych jeziorach i mnóstwie ciekawych miejsc, dlatego jeżdżąc tam nawet co rok, zawsze można odkryć coś nowego i corocznie zachwycać się Mazurami na nowo.