29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Niezależnie od wieku, od stylu życia jaki się prowadzi, od sytuacji rodzinnej, każdemu od czasu do czasu należy się konkretny wypoczynek. Relaks z dala od domu, w ciekawym miejscu, połączony ze zwiedzaniem, to idealny plan na letni urlop. Bardzo ważną kwestią, jest wybór odpowiedniego celu takiej podróży, z pewnością jedną z ciekawszych propozycji w Polsce, jest Kraków.

Wycieczka do Krakowa

Na taki urlop warto się wybrać z biurem podróży, decydując się na zorganizowaną wycieczkę do tego przepięknego i bardzo znanego miasta leżącego w województwie małopolskim. Kraków ma długą i ciekawą historię, dlatego jest to miejsce, które każdy powinien chociaż raz w życiu porządnie zwiedzić. Zorganizowana wycieczka do Krakowa, będzie miała ciekawy plan zwiedzania najważniejszych miejsc w mieście, turyści będą mieć zapewniony bezpieczny transport, ubezpieczenie, przewodnika a także wygodne i komfortowe noclegi.

Kraków obfituje w niezwykłe miejsca, których nie można pominąć przy zwiedzaniu. Jednym z najważniejszych celów każdej wycieczki do Krakowa, jest oczywiście Wawel. To wzgórze na pomoście krakowskim, na lewym brzegu Wisły, gdzie znajduje się Zamek Królewski z legendarnym smokiem wawelskim a także bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława.

Kolejnym ważnym punktem zwiedzania Krakowa, powinien być Kościół Mariacki. To kościół Archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny często też zwany Bazyliką Mariacką. Znajduje się on na północno wschodnim narożniku rynku krakowskiego. To kościół gotycki, którego główną ozdobą są dwie efektowne wieże, w jednej z nich co godzinę jest grany Hejnał Mariacki, który jest transmitowany na cały kraj i jest ważnym wydarzeniem w każdym dniu codziennym dla mieszkańców Krakowa.

Będąc już w tym miejscu, warto zwiedzić cały, pokaźnych rozmiarów rynek krakowski, na którym zawsze dużo się dzieje. Jest to największy średniowieczny rynek Europy. Jednym z ważniejszych elementów rynku krakowskiego są Sukiennice. Jest to zabytkowy budynek, w którym często odbywają się różne imprezy, uroczystości, jarmarki i wydarzenia. Są one otwarte przez cały rok i są ważnym punktem zwiedzania Krakowa. Pod samym rynkiem, znajduje się kompleks piwnic, jedna z nich Piwnica pod Baranami, to bardzo znana Piwnica, w której często goszczą znane Kabarety i artyści.

Na pewno przy zwiedzaniu Krakowa, nie można też pominąć dawnych fortyfikacji miejskich, w tym Bramy Floriańskiej i Barbakanu, czyli najbardziej wysuniętej na północ części tych fortyfikacji. To piękna, gotycka budowla z charakterystycznymi, siedmioma wieżyczkami.

Jeśli jest się na dłużej w Krakowie, warto udać się do Teatru Słowackiego, odwiedzić Kopiec Piłsudskiego czy zwiedzić Bazylikę Bożego Ciała. Wszystkie te miejsca są bardzo piękne i opowiadają jakąś historię. W Krakowie warto mieć przewodnika, który pokaże wszystkie najciekawsze zakątki tego pięknego miasta. Decydując się na odwiedzenie Krakowa z biurem podróży, ma się pewność, że żadna ważna atrakcja nam nie umknie przypadkowo.