24 lut Brak komentarzy admin Admsi , , ,

Bardzo często celem międzynarodowych podróży jest popularna i lubiana Brazylia. Podczas jednej wyprawy ani jeden turysta nie ma możliwości, żeby odwiedzić każde miejsce warte zobaczenia.

Gorąca Amazonia
Region Amazonii jest mokry i upalny, dlatego najlepszym czasem na zorganizowanie wycieczki w to regiony będzie pora niedeszczowa która przypada na okres od października do czerwca. Wyprawy do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miast, jednocześnie nie odpuszczając podróży do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne malunki sprzed nawet tysięcy lat. W amazońskiej puszczy można odwiedzić teatr opery (Teatr Amazonas) mieszczący się w miasteczku Manaus. Jest on wyposażony w marmury z Włoch i w stal przywiezioną z Anglii oraz ruchome wyposażenie z Paryża. Kopuła teatru jest wykonana z tysięcy ceramicznych płytek dekorowanych i malowanych kolorami państwowymi Brazylii. Manaus to także popularnie zwane pływające miasto (cidade flutuante) i rozciągająca się przez prawie siedem tysięcy kilometrów królowa rzek – Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, zyskujemy szansę, by cieszyć się widokiem popularnych kąpielisk: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas a także zobaczyć biedniejsze dzielnice metropolii tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice metropolii wypełniają się szybko tysiącami ludzi w czasie kilku dób przypadających na celebrowanie karnawału.

Cud natury
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest położony na granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest słyszalny prawdopodobnie z odległości przekraczającej 20 km. Jest to najbardziej imponujący wodospad o charakterystycznym punkcie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Poza wodospadem trzeba odwiedzić Pantanal – szerokie równiny – bagna mieszczące się w zachodniej Brazylii. Region ten jest dziki i bogaty w wyjątkowe naturę. Pośród fauny zamieszkującej te terytoria wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne gatunki małpy, nandu, kajman i anakonda, a także pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto w wieku jedynie kilkudziesięcioletnim (powstało w 1956 r.). Wartym odwiedzenia może być Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Katedra Matki Bożej z Aparecidy, a także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Jeśli się chce odetchnąć, należy wybrać się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Składają się na nie dziewicze plaże piaszczyste otoczone z każdej strony niebieską laguną, rozciągające się na łagodnych wodach. Podróżnik będzie mógł zobaczyć w tym miejscu plamy kokosowe a także lazurowe oczka wodne. W celu dotarcia na większą ilość niesamowitych plaż, warto rozważyć miasto położonym nad oceanem Atlantyckim – Fortalezę i jej Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada oraz urwiska w Morro Branco. Malowniczo położone miasto Salvador może natomiast zaprezentować się licznymi atrakcjami turystycznymi, wśród których znajdują się pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Pośród najlepszych miejscowości, w których można spędzić wspaniały urlop w przybrzeżnym ośrodku wśród zielonych wzgórz i piaszczystych plaż jest zdecydowanie Armação dos Búzios.