12 cze Brak komentarzy admin Admsi , , ,

Każde forum turystyczne naładowane jest informacjami, które podpowiedzą Wam co zwiedzać w danej części naszego kraju i nie tylko. Wszystko oczywiście zależy od tego, na jakie forum wejdziecie. Czy będzie to forum krajowe, czy jednak o większym, globalnym zasięgu. W ogóle trzeba zauważyć, że w ostatnim czasie turystyka bardzo mocno się rozwinęła. Odkąd granice się otwarły możemy poznawać bardzo dużo wspaniałych miejsc, które dla naszych dziadków, pradziadków były nieosiągalne. Zanim jednak zaczniemy poznawać świat wróćmy jednak na nasze podwórko, gdzie również mamy wiele wspaniałych miejsc wartych poznania.

A skoro mówimy już o poznawaniu, to zagośćmy dzisiaj w…Poznaniu, w stolicy Wielkopolski. Może nie ma tam morza, może nie ma tam górskich szczytów. Ale jest tam naprawdę dużo fajnych i atrakcyjnych zabytków, które doceni każdy miłośnik historyczny i nie tylko. Poznań to miasto, gdzie dochodziło do wielu ważnych wydarzeniach historycznych. Jest to bardzo duże miasto, które cały czas się rozwija. Wizytę w tym mieście możemy rozpocząć od Starego Rynku. Tutaj właśnie znajduje się Ratusz Miasta a zaraz obok niego można znaleźć Urząd Stanu Cywilnego. Jeżeli przyjedziecie tutaj w weekend, to na pewno uda Wam się natrafić na jakiś ślub, ponieważ bardzo dużo osób mówi tu swoje magiczne „TAK”. Jednak nie urząd jest ważny a dwa trykające się koziołki, jakie można podziwiać na wieży ratuszowej. Z nimi to związana jest najstarsza legenda poznańska, która należy do ulubionych bajek małych poznaniaków. Warto i jej wysłuchać, dzięki czemu będzie można poznać fascynującą historię. Codziennie o 12 wszyscy turyści mogą podziwiać te wspaniałe koziołki, które potem znowu się chowają w wieży.

Po pokazie na ratuszu możecie udać się do niedalekiego Muzeum Rogalowego, gdzie będziecie mogli poznać fascynującą historię największego przysmaku tych ziem. rogale Świętomarcińskie to absolutny numer jeden, który każdy przyjezdny musi poznać. Spacerując jeszcze Starym rynkiem warto przyjrzeć się 4 fontannom, jakie czekają na turystów w 4 rogach rynku. Całkiem niedaleko znajduje się Plac Wolności, gdzie na mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej została wzniesiona nowoczesna fontanna. Jest to miejsce, gdzie w upalne dni dzieci uwielbiają się chlapać wodą. Będąc na Placu Wolności przyjrzyjcie się wszystkim zabytkowym płytom wmurowanym w tym miejscu.

Całkiem niedaleko Placu Wolności można znaleźć jeden z symboli tego miasta – Okrąglak. Ten budynek ma bardzo charakterystyczną budowę i jest dumą tego miasta od wielu lat. Pomimo tego, że ma już swoje lata mieszkańcy nie wyobrażają sobie momentu, kiedy ten budynek miałby zniknąć z powierzchni ziemi. Będąc pod Okrąglakiem całkiem niedaleko macie już do Starego Zoo, gdzie czekają na was bardzo sympatyczne zwierzaki. Warto przejść się tam, niezależnie od pory roku. W szczególności, że wstęp do tego ZOO jest darmowy. Jedynie do nowoczesnego pawilonu wstęp jest płatny. Tam można podziwiać krokodyle, żaby i inne zwierzęta na nowoczesnych wybiegach.