12 cze Brak komentarzy admin Admsi , ,

Zbliżają się wakacje. Wiele osób zastanawia się, gdzie spędzić tak długo wyczekiwane wolne dni. Czy lepiej spędzić ten czas w Polsce, czy może wyjechać za granicę?- takie pytanie z całą pewnością pojawia się w głowie wielu z nas. Sama jestem zwolenniczką wyjazdów za granicę, jednak zdaję sobie sprawę, że jest wiele powodów, przez które wielu z nas wybiera spędzenie urlopu w Polsce. Strach przed podróżą samolotem, brak umiejętności porozumienia się w innym języku lub też brak możliwości finansowej spędzenia wakacji w innym kraju. W Polsce jest na szczęście kilka miejsc, w które warto się wybrać. Jednym z takich miejsc jest Sandomierz.

Jest to średniej wielkości miasto położone w województwie świętokrzyskim. Przez wielu z nas może być kojarzone z polskim serialem, który był kręcony właśnie w tym mieście. Sandomierz to bardzo fajne miejsce, w którym za niewielkie pieniądze, można spędzić naprawdę ciekawie czas.

Miasto to posiada wiele zabytków, które każdy turysta powinien zobaczyć. Pierwszym z nich jest podziemna trasa turystyczna. Jest to miejsce położone kilka metrów pod ziemią. Podczas przechadzki podziemiami można zobaczyć sale, w których znajdują się ekspozycje przedstawiające historię tego miasta oraz wysłuchać wielu ciekawych historii opowiadanych przez przewodnika.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest zamek królewski. Jest to ciekawa opcja dla osób lubiących klimaty zamków i historii. We wnętrzu znajduje się Muzeum Okręgowe, którego zwiedzanie może okazać się naprawdę fajną opcją na spędzenie wolnego czasu. Przechadzając się po mieście warto udać się pod bramę Opatowska i dowiedzieć się troszkę na temat historii tego budynku. Oprócz tego Sandomierz posiada piękną starówkę, która jest punktem obowiązkowym do zobaczenia w tym mieście.

Oczywiście zabytki to nie jedyna atrakcja Sandomierza. Jest też tu wiele fajnych miejsc, w których można spędzać czas. Razem z dziećmi można wybrać się na spacer po rezerwacie przyrody. Zapierający dech w piersiach krajobraz i kontakt z naturą to coś, czego potrzebuje każda osoba mieszkająca i pracująca na co dzień w dużym mieście. Po spacerze warto wybrać się na rynek, na którym znajdziemy mnóstwo restauracji, w których można spróbować naprawdę dobrej kuchni. Po obiedzie oczywiście czas na deser. Warto usiąść w jednej z wielu kawiarni i cieszyć się pysznym ciastem i kawą. Dla młodych osób, które spędzają wakacje bez dzieci, też znajdzie się wiele ciekawych atrakcji. Dyskoteki, puby i bary to idealne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi dla osób lubiących dobrą zabawę i poznawanie nowych ludzi. Oprócz tego fajnie się wybrać na spływy kajakowe w pobliżu. Jest to naprawdę fajny sposób na spędzenie czasu na sportowo. Dla fanów serialu Ojciec Mateusz istnieje też możliwość zwiedzania miasta śladami tego znanego księdza. Fajnie jest zabawić się w poszukiwanie miejsc z odcinków tego serialu.
Sandomierz to fantastyczne miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i młodych osób, które nie chcą wyjeżdżać z kraju z różnych przyczyn.