29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Nadchodzące lato sprawia, że wymarzony urlop staje się coraz bardziej realny. Ostatnie tygodnie w szkole i już można pakować dzieciaki do samochodu i wyruszać w Polskę. Urlop wypisany, świadectwa odebrane i przed nami mapa z którą planujemy wojaży wakacyjne. Przed nami Wrocław, Zielona Góra, Gdańsk, Poznań, Mazury….. Jest z czego wybierać!

Można podzielić Polskę na strefy oraz robić kilkudniowe wypady w wybrane strefy. Jedną z opcji może być zwiedzanie Poznania i Gdańska. Poznań oferuje wiele miejsc noclegowych na każdą kieszeń. Do wyboru są ekskluzywne hotele i tańsze hostele, a także wygodne apartamenty. Apartamenty oferują wyposażone kuchnie lub aneksy kuchenne, więc można zaoszczędzić na wyżywieniu, gotując we własnym zakresie. Jednak jeżeli chcemy odpocząć od obowiązków domowych, to warto wybierać posiłki w restauracjach bądź barach. Poznań ma bogatą ofertę gastronomiczna. Będąc w Poznaniu obowiązkowo trzeba skosztować słynnych rogali marcińskich oraz pyr z gzikiem. Wycieczkę w Poznaniu trzeba zacząć od zwiedzania serca Poznania – ulicy Świętego Marcina. Ulica doprowadzi nas prosto do Starego Rynku. Urlop w Poznaniu jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Poznań ma wiele muzeów do zwiedzania, więc po spacerze na Rynku, można przeznaczyć popołudnie na zapoznanie się z ofertą muzealną. Kolejny dzień w Poznaniu warto przeznaczyć na odwiedzania Zoo oraz Malty. Nie powinno się ominąć cudownych parków poznańskich, takich jak Park Sołacki oraz Cytadela. A na „deser” zostawić sobie palmiarnię, która znajduje się w Parku Wilsona. Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku od hałasu i zgiełku miejskiego oraz podziwiania przepięknych okazów roślin oraz zwierząt egzotycznych. Akwaria w palmiarnie budzą zachwyt zarówno dorosłych, jak i dzieci.W Poznaniu warto także wybrać się na zakupy, albo po prostu zwiedzić galerię Stary Browar, który jest znakomitym połączeniem sklepów z powierzchnią artystyczno-kulturalną. Po udanym pobycie w Poznaniu, urlop można kontynuować w Gdańsku.

Gdańsk leży nad samym morzem, więc po kilku godzinach jazdy samochodem z Poznania, możemy zjeść rybkę w jednej ze smażalni, która oferuje widok na morze. W Gdańsku może my zatrzymać się na dłużej i skorzystać z dobrodziejstwa plaż oraz morza. Gdańsk i urlop nad morzem zostanie zapamiętany przez nasze dzieci ze względu chociażby na wizytę w aquaparku w Redzie. Aquapark jest jednym z najpopularniejszych w Polsce i przyciąga zawsze tłumy. Ponadto Gdańsk, zarówno jak i Poznań, oferuje przepiękną historyczną starówkę, którą można spacerować od rana do wieczora. Wybór muzeów jest także niezwykle bogaty, a wycieczka na Westerplatte napewno zostanie w naszej pamięci. Wiedzę tą dzieci będą mogły wykorzystać nie jeden raz w szkole. Będąc w Gdańsku, oczywiście można od razu zwiedzić Gdynię oraz Sopot, gdzie też będziemy podziwiać przepiękne plaży oraz delektować się świeżym morskim powietrzem.

Urlop w Polsce nie powinien być nudny, zarówno Gdańsk, jak i Poznań, oferują tyle atrakcji, że nikt nie będzie się nudził.