29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Maj przez wiele osób uważany jest za najpiękniejszy miesiąc w roku. W maju rozpoczyna się okres urlopowy. Urlop jest czasem kiedy warto gdzieś wyjechać, zrelaksować się, zdystansować od codziennych spraw, odpocząć i pozwiedzać. Wakacje również za pasem. A to oznacza, że najwyższy czas planować urlop wypoczynkowy. Urlop taki można połączyć ze zwiedzaniem. I wówczas będzie to dwa w jednym.

W ostatnich latach Polacy coraz chętniej korzystają nie tylko z podróży zagranicznych. Ale także podróże krajowe stały się bardzo popularne. Gdyż w Polsce również mamy wiele ciekawym miejsc do odpoczynku i do zwiedzania. Wiedzą bardzo dobrze o tym zagraniczni turyści i dlatego coraz chętniej odwiedzają nasz kraj podczas urlopu. Przed dokonaniem wyboru na pewno wielu przyszłych urlopowiczów zastanawia się nad tym, które miejsca, miasta, kraje są najbardziej oblegane przez turystów.

Bardzo wielu turystów ceni sobie egzotykę. Więc szuka takich miejsc, które różnią się zdecydowanie od naszej kultury i tradycji. I dlatego wielu wybiera Tajlandię. A jak Tajlandia, to także Bangkok. Bangkok jest stolicą Tajlandii i jednocześnie jej największym miastem. Jest również najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To miasto kontrastów. Turystom imponują tam pałace, świątynie, bazary i bogate nocne życie. Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem podczas urlopu, a nawet weekendu jest Londyn. Turystów ciekawi pałac królewski i styl życie jego mieszkańców. Bardzo dużo osób podczas urlopu odwiedza też Paryż słynący z luksusu i mody. Osoby, które pragną na własne oczy zobaczyć bogactwo materialne, oraz bogactwo natury odwiedzają Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miłośnicy orientu zapewne wybiorą się do Japonii lub Chin. Jedno i drugie państwo potrafi zachwycić i urzec. A także do Hong Kongu, Singapuru, Stambułu. Ciekawi nowoczesności wybierają Stany Zjednoczone, a romantyczni Barcelonę. Wielu odpoczywać będzie na Bali lub Wyspach Kanaryjskich.

Lecz spora część Polaków podczas letniego urlopu odwiedzi polskie wybrzeże. Odpocznie na plażach Bałtyku i zwiedzi Trójmiasto. Inni przełożą plaże Bałtyku nad mazurskie jeziora lub pobyt w górach. Na przykład w najbardziej tajemniczych, jakimi są Bieszczady. I w drodze do Bieszczad odwiedzą Rzeszów. Jest to piękne 194 tysięczne miasto będące stolicą województwa podkarpackiego. Położony jest nad rzeką Wisłok na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej.

Urlop wypoczynkowy można zaplanować również tak, aby podczas miesiąca czasu odwiedzić, jak najwięcej ważnych i ciekawych miejsc w kraju. Rozpoczynając na przykład od Stolicy poprzez Mazury, Wybrzeże, Wrocław, Kraków, Częstochowę, Zakopane, Bieszczady, Rzeszów, Lublin, aż po Białystok na Podlasiu. By ponownie po ponad trzech tygodniach znaleźć się w Warszawie. Scenariusz takiej wyprawy jest ciekawy. Nie sposób się nudzić. Atrakcje murowane. Przeżycia wielkie. Choć i wydatki spore. Ale objechany i poznany przynajmniej w połowie rodzinny kraj przynosi wielką satysfakcję. A na dodatek pozostają wspomnienia, zdjęcia i filmiki.