15 paź Brak komentarzy admin Admsi , ,

Nie ma co się oszukiwać – sezon urlopowy już dawno za nami i wielu zdążyło już zapomnieć o przeżytych wakacjach. Dotyczy to zarówno dzieci i studentów, którzy po kilku miesiącach wolności musieli wrócić do szkół i na uczelnie, jak i dorosłych, którzy nierzadko decydowali się na spędzenie urlopu w tym właśnie czasie – często właśnie ze względu na dzieci i możliwość wspólnego z nimi spędzenia czasu.

Czy jednak fakt, że lato przeminęło i jest dziś już tylko pięknym wspomnieniem, powinien nas przyprawiać o negatywne myśli, skoro wciąż wielu spośród nas ma do wykorzystania swoje wolne dni? Oczywiście, że nie – zwłaszcza biorąc pod uwagę cudowną aurę, która towarzyszyć ma nam w najbliższym czasie! Można powiedzieć, że pogoda nas rozpieszcza temperaturami powyżej dwudziestu stopni, dlatego należałoby wykorzystać tę piękną, kolorową jesień. W jaki sposób? Zaplanowanie bliższej lub dalszej wycieczki jest fantastycznym pomysłem, którego realizacja pomoże nam się zrelaksować i z pewnością sprawi, że nasza motywacja po powrocie do codziennych obowiązków wzrośnie. Jeśli możemy pozwolić sobie na wzięcie kilku dni urlopu, to nie ma się nad czym zastanawiać! Jednak jeżeli nie mamy takiej możliwości, to wcale nie oznacza, że jesteśmy na straconej pozycji, bowiem zawsze możemy sobie zorganizować weekendowy wypad! Co prawda, nie uda nam się pewnie w ciągu dwóch dni udać nad jezioro lub poznać cały Dolny Śląsk od podszewki, ale czterdzieści osiem godzin to wciąż bardzo dużo czasu na wypoczynek poza domem.

Wszystko jest wyłącznie kwestią dobrej organizacji i szybkiego podjęcia decyzji, dokąd w ogóle chcielibyśmy się udać. Mając w zapasie tydzień, lub nawet więcej, możemy siebie pozwolić na naprawdę satysfakcjonującą podróż po kraju, lub po wybranym jego odcinku. Nikt przecież nie powiedział, że mamy wybrać jedno miejsce, zarezerwować w nim hotel i nie wychodzić ze swojego apartamentu przez cały czas trwania wyjazdu! To zupełnie mijałoby się z celem i nie miało na dłuższą metę żadnego sensu. Jak można bowiem nie wykorzystać tak sprzyjającej aury na spacery i inne aktywności na zewnątrz? Pogoda dopisuje, dlatego nie zamykajmy się w czterech ścianach – nawet najbardziej luksusowych – ale idźmy poznawać okolice oraz nowych ludzi! Możemy spędzić czas naprawdę produktywnie i pouczająco, mając przy tym poczucie, że świetnie pożytkujemy nasz wolny czas. Kto wie, czy tej jesieni będzie nam dane jeszcze rozkoszować się tak ciepłymi promieniami słońca? Nie traćmy więc ani chwili, ale ustalmy szybko, dokąd udać się w ciągu najbliższych kilku dni. Możliwości są niezliczone, dlatego nie bójmy się spakować do plecaka czy walizki najpotrzebniejszych rzeczy i ruszyć w drogę. Może się bowiem okazać, że przygoda czai się tuż za rogiem, a wakacje jesienią były fantastycznym pomysłem, który w przyszłości będziemy powtarzać rokrocznie. Zdecydujemy zatem, dokąd chcemy pojechać, zabierzmy bliskich nam ludzi ze sobą i załóżmy na twarz uśmiech, a jesienny urlop z pewnością okaże się być wspaniałym.