29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Czas wakacji to nie lada wyzwanie dla rodziców. Trzeba będzie zapewnić dzieciom nie tylko opiekę ale i rozrywkę. Najlepiej aby zabawa połączona była z edukacją oraz poprawianiem fizycznej sprawności ciągle rozwijającego się dziecka. Podróże mogą być uciążliwe dla najmłodszych. Zmiany klimatu, upały, a także huśtawka pogodowa działają niekorzystnie na wrażliwe organizmy dzieci.

Jeśli chodzi o najmłodszych, to raczej zaleca się, aby nie podróżować z nimi w dalekie i odległe zakątki świata. My, dorośli sobie poradzimy. Powiemy co nam dolega. Maluchy już nie do końca tak jasno oznajmią, co ich dręczy. Może w te wakacje warto wybrać się gdzieś bliżej?

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”, to stare powiedzenie żyje do dziś. Zobaczmy jaki nasz rodzimy kraj jest piękny, ile potrafi nam z siebie dać i pokazać najpiękniejsze widoki. Mogło by się wydawać, że w Polsce to tylko morze i tylko góry warto zwiedzać. Otóż spójrzmy na rzadziej odwiedzane miejsca i miasta Polski. Nie jest y mniej turystów dlatego, że nie warto tam przyjeżdżać, ale dotyczy to popularności. Wynieśmy więc na podium także inne przepiękne przystanki, wędrując po wakacyjnej ścieżce.

Województwo lubelskie mieści się na wschodzie Polski. Mogło by się wydawać, że tak oddalona od centrum kraina nie przyniesie nam wrażeń. Jeżeli chcemy odpocząć od zgiełku i natłoku turystów, co jest ważne w przypadku wypoczynku dzieci, to warto odwiedzić Lublin.

W Lublinie nie brakuje zabytków do zwiedzania. Z pewnością będziemy zachwyceni zwiedzając średniowieczny zamek na ulicy Zamkowej, czy stare miasto. W tym pięknym mieście zobaczymy bramę krakowską oraz zwiedzimy Sanktuarium Trójcy Świętej.

Kiedy zwiedzanie nam się już znudzi czas pomyśleć o odpoczynku i relaksie. Lubelszczyzna charakteryzuje się ogromem pięknych lasów i pól, dróg polnych. Już za miastem można wynająć wspaniałe, drewniane domki letniskowe. Często w takich gospodarstwach agroturystycznych obecne są zwierzęta, co korzystnie wpływa na dzieci. Widoki są oszałamiające, szczególnie dla tych osób, które spędzają na co dzień więcej czasu w mieście

Idąc trochę dalej palcem po mapie, na południowy – wschód, możemy zaznajomić się z niziną Północnopodlaską. Białystok to miasto położone właśnie w tych terenach, w województwie podlaskim. Jest to miasto bardzo ciekawe. Możemy zwiedzić tam np.: Muzeum ludowe, sławny Pałac Branickich oraz Bazylikę Wniebowzięcia i Cerkiew Świętego Ducha.

Oprócz zwiedzania oczywiście Białystok i okolice oferuje nam mnóstwo atrakcji w postaci miejsc do wypoczynku, jak jeziora i domki nad wodą. Można tu odpocząć, zażyć łyk świeżego powietrza, pojeździć na rowerach czy po prostu posiedzieć wśród natury.

W ciągu całego roku pracy i nauki należy nam się odpoczynek i chwila wytchnienia, oderwanie od rzeczywistości. Warto poszukać w te wakacje nietypowych, nietuzinkowych i ciekawych miejsc, które położone są tuż obok nas. W atmosferze natury wypoczną dorośli i dzieci, a potem z chęcią wrócimy do obowiązków. Podróże kształcą, a wspomnienia zostają na zawsze.