13 paź Brak komentarzy admin Admsi , ,

W dzisiejszych czasach nie słabnie zainteresowanie zagranicznymi wycieczkami, na które bardzo wielu Polaków wybiera się regularnie, co najmniej raz w roku. Polacy nie rezygnują również z wyjazdów do lokalnych zagłębi turystycznych. Nie ważne jednak czy planujemy wakacje na terenie naszego kraju czy poza nimi, pojawia się z pewnością w naszej głowie podstawowe pytanie: gdzie spać?

Internet oferuje tyle możliwości, że aż sami nie wiemy na co się zdecydować. Specjalne portale internetowe, oferują w najniższych cenach hotele, apartamenty, mieszkania, pensjonaty czy nawet domki. Wybierając się nad polskie morze, warto rozważyć wynajem apartamentu, decydując się na dłuższy termin możemy zapłacić wcale nie więcej, niż gdybyśmy wynajęli pokój hotelowy na krótszy okres. Hotel jednak zaoferuje nam z całą pewnością długą listę wygód, takich jak np. basen, bar, posiłki w cenie noclegu itp.

Wybierając hotel, warto też wiedzieć, jak powinien wyglądać oferowany standard pokoi:

  • 1 gwiazdka oznacza m.in. podstawowe wyposażenie: stolik, krzesło, łóżko i szafę. Toaleta może znajdować się poza pokojem, a telewizor w miejscu dostępnym dla wszystkich.
  • 2 gwiazdki to wszystko, co wyżej oraz do tego m.in. barek kawowy, większa powierzchnię pokoju i miejsce na nasze bagaże.
  • 3-gwiazdkowe hotele uwzględniają wszystkie wymienione wcześniej elementy, a także m.in.: własną łazienkę w pokoju, TV i telefon w pokoju, akcesoria do czyszczenia ubrań i butów.
  • 4 gwiazdki, poza wcześniej wymienionymi wygodami, zapewniają m.in.: klimatyzację, bar lub lodówkę, suszarkę do włosów, hotelowe SPA, internet.
  • 5-gwiazdkowe hotele są zazwyczaj bardzo atrakcyjnymi obiektami, które oferują dostęp do telefonu oraz sejfu w pokoju, mają bogate centra biznesowe, oddzielne wejścia, nowoczesne zabezpieczenia.

Mieszkania są przeważnie znacznie bardziej komfortowe. Dlatego jeśli cenisz sobie wygodę, to wyjście będzie dla nas znacznie bardziej odpowiednie. Niemal zawsze mają odpowiednio zaprojektowany i kompletnie umeblowany salon, toaletę oraz sypialnię. W łazience możemy znaleźć wygodne szlafroki i pluszowe ręczniki. Tak, jak zaznaczyłem wcześniej, mieszkanie najczęściej jest zlokalizowany w wygodnym miejscu. Większość apartamentów, szczególnie tych przedstawianych jako luksusowe, daje nam wiele udogodnień, takie jak siłownię, basen i spa. Dzięki temu możemy świetnie się zrelaksować nawet po bardzo męczącym dniu w pracy.

Część właścicieli za taki komfort liczy sobie ekstra cenę, przez to lepiej zapytać o to na przed wprowadzeniem się. Mieszkania oferują swoim gościom różne poziomy bezpieczeństwa i prywatności. Te najdroższe są niesamowicie strzeżone. Dzięki temu możemy cieszyć się optymalną przyjemnością i odosobnieniem. Niemal zawsze apartamenty są dostępne blisko takich codziennych udogodnień, jak porządne bary, supermarkety spożywcze i obiekty wypoczynku. Nim wybierzemy apartament, warto poświęcić moment na sprawdzenie dokładnie opcji na rynku. Lepiej też zdecydować, co jest dla nas najistotniejsze i jakie mamy szczególne wymagania. Dobrze popytać też rodzinę i znajomych, czy chcą nam polecić jakąś dobrą okazje.