12 cze Brak komentarzy admin Admsi , ,

Gdańsk to naprawdę fantastyczne miasto, gdzie zawsze miło można spędzić czas. Czy wiecie ile osób przyjeżdża tam co roku? Na letnie wakacje? Mnóstwo! Śmiało można mówić tutaj o setkach tysięcy osób. Nie można powiedzieć, że to jest kilkadziesiąt tysięcy. Chyba nikt się nie pomyli, jeżeli śmiało powie się, że na lato przyjeżdża tu jakieś pół miliona osób. A przecież trzeba powiedzieć, że jest to miasto otwarte na ludzi przez cały rok. Czy to lato, czy to zima – ludzie tutaj naprawdę są i zawsze mogą liczyć na ogrom najróżniejszych atrakcji. Do tego można zawsze zwiedzić bardzo dużo historycznych miejsc.

Warty uwagi jest chociażby Jarmark Św.Dominika, który odbywa się tutaj już od setek lat. Na przełomie lipca i sierpnia bardzo dużo osób ściąga na to. aby poznać wszystkie atrakcje jarmarkowe, których jest naprawdę bardzo dużo. Do tego można tutaj zobaczyć Motławę, gdzie cumują wspaniałe statki. Niedaleko znajduje się bardzo sławne Europejskie Muzeum Solidarności. Nie można również zapomnieć o wspaniałym Neptunie na Długim Targu, który nie tylko strzeże turystów ale również mieszkańców. Przybywając do tego miasta nie zapomnijcie o tym, aby pokłonić się wspaniałemu władcy morskiemu. Tak, w Gdańsku można spędzić naprawdę fantastyczne wakacje. Do tego będąc tutaj można poznać również inne atrakcje, jakie ma dla nas województwo pomorskie. Skoro mowa o Trójmieście, to warto również zobaczyć Sopot oraz Gdynię. Do tego niedaleko zamek w Malborku, gdzie siedzibę swoją mieli Krzyżacy. W sieci poznacie inne atrakcje tego regionu, które na pewno będzie Wam się wspaniale zwiedzało i odbywało. A skoro macie poznawać tą część naszego kraju, to warto znaleźć sobie dobry nocleg. Już wspomniany Gdańsk znajduje się w takim miejscu, że na pewno będziecie mieli tutaj wspaniałą bazę wypadową. Nie tylko do aktywnego spędzania czasu ale również do tego, aby po prostu poleniuchować sobie nad morzem.

Całe miasto podzielone jest na kilka plaż. Stogi, Jelitkowo, Wyspa Sobieszowska, Brzeźno – to tylko części z tych plaż, gdzie można również znaleźć hotele. Przy całym paśmie nadmorskim znaleźć można ze spokojem takie placówki, gdzie wszyscy znajdą pokoje do rezerwacji. Część takich placówek otwarta jest przez cały rok. Są to najczęściej te największe hotele, sieciowe. Te mniejsze hoteliki bardzo często tylko na sezon wiosenno – jesienny otwierają swoje progi przed turystami. W zimie nie opłaca im się prowadzić działalności. Oprócz wspomnianych hoteli można również wymienić prywatne kwatery. W wielu domach jednorodzinnych wynajmowane są pokoje lub nawet całe domki. Często bywa tak, że ktoś na ogrodzie postawi sobie jakiś domek i to właśnie jego wynajmuje turystom. Prywatne pokoje z reguły są o wiele tańsze od tych, które można znaleźć w wielkich sieciowych pokojach. Ale na pewno nie będziecie mieli tam takich udogodnień, jak w hotelu. Tylko od Was oraz od Waszych finansów zależy, gdzie będziecie chcieli spędzić wakacje w bardzo uroczym i miłym Gdańsku zawsze otwartym dla turystów.