12 cze Brak komentarzy admin Admsi , , , ,

Ubocze Polski, wschodnia strona naszego kraju, stolica województwa podlaskiego… Coś wam to mówi? A może Białystok?
Cóż… niby miasto, jak każde inne, a jednak jest dość zapomnianym, jak i niedocenianym celem turystycznym.
Niegdyś znajdowało się na rankingu w tej dziedzinie tuż koło takiego celu, jakim dla wielu jest Sopot, ale bądźmy szczerzy – kto teraz myśli, by na wakacje wybrać się akurat do Białymstoku?Niewielu.

A jednak jedną z informacji, o której powinno się bardziej mówić jest taka, że owe miasto co roku jest odwiedzane przez przybyszów z całego świata! W takiej sytuacji sami Polacy powinni bardziej się nim zainteresować, skoro leży w ich własnym państwie.
Być może jesteś właśnie osobą, która czytając to nabrała ochoty, aby odwiedzić ten punkt turystyczny, jednak dręczy cię to jedno pytanie: Co mianowicie się w nim znajduje? Dlaczego miałby cię zainteresować?

A więc zobaczmy. Białystok jest skupiskiem wielu nieprawdopodobnych budowli. Niespotykane kościoły, wyjątkowy ratusz czy dawna siedziba Wersalu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych oraz najpopularniejszych obiektów jest stworzony przez Francuza Pałac Branickich. Efekt ciężkiej pracy się opłacił. Piękne wieże, dokładnie wyrzeźbione elementy i kontrast jakim odznaczają się poszczególne części zabytku, rzeczywiście przyciągają oko. Na jego tyłach znajdują się francuskie ogrody, które zwiedzać można do woli. Jedna chwila w tamtym miejscu, a już nie zapomnimy tego wprost bajecznego uczucia, które być może da się przeżyć tylko raz. Ale z podróżą w takie miejsce wiążą się nie tylko przyjemności, a również planowanie. Przecież podczas pobytu w obcym mieście trzeba znaleźć dla siebie jakieś lokum. No bo… gdzie umieścić swoje bagaże? Gdzie zamieszkać na ten czas? Gdzie zjeść jakiś posiłek? Gdzie spać?

Takie pytania mogą zadręczać wycieczkowiczów, szczególnie jeśli wśród nich znajdzie się odpowiedzialna gospodyni lub głowa domu chcąca zapewnić rodzinie odpowiednie warunki.
Najlepiej nadałby się jakiś wygodny i tani hotel. Ale czy w mieście zabytków można takowy znaleźć? Ależ tak! Zaledwie za kilkadziesiąt złotych można zarezerwować sobie pobyt w prawie że domowych warunkach! Oczywiście pokoje dla całej rodziny będą kosztować trochę drożej, ale przecież komfort wymaga swojej ceny.
Być może nie doświadczymy tam życia, jakiego mogli zasmakować mieszkańcy Pałacu Branickich, ale to nie znaczy, że nie mamy wiele w ofercie. Tamtejsze hotele wyglądają na zewnątrz przyjaźnie i schludnie, zaś w środku można poczuć zapach i atmosferę nowoczesności oraz wygody. Swobodne warunki pozwalają na wspaniały wypoczynek, podczas którego stres przecież nie jest nikomu wskazany.

To tylko krótki opis tego, co nas tam czeka. Jeżeli nie miałeś jeszcze planów na następne wakacje lub dni wolne od pracy, to może teraz już wiesz co podczas nich że sobą zrobić. Każde miejsce jest warte odwiedzenia, jeżeli potrafi się znaleźć najciekawsze atrakcje. Dla każdego może być nimi co innego, ale nie ma się po co zamartwiać – w końcu Polska jest pełna ich wszystkich, a Białystok może okazać się jedną z nich.