12 cze Brak komentarzy admin Admsi , ,

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a pobyt na jego terenie będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą. W miejscu, gdzie San łączy się z Wisłą, nikt na nudę nie będzie mógł narzekać.

Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę? Dla kogo pobyt w Sandomierzu może się okazać najlepszą propozycją spędzenia weekendu w ciekawy i pożyteczny zarazem sposób?
Sandomierz to miasto dla każdego. Atrakcje Sandomierza tworzą ciekawą kolekcję, w której każdy z nas,bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wybór jest ogromny. Jednych zauroczą wąwozy lessowe, w gronie których wyróżnia się słynny Wąwóz Królowej Jadwigi, innych zabytki architektury, wśród których ujrzeć można wiele cennych perełek. Jedną z nich jest renesansowy ratusz – jedna z najpiękniejszych budowli na tutejszej starówce. Kusza też piękne kamienice, przyciągające uwagę reprezentacyjnymi elewacjami oraz licznymi detalami architektonicznymi. Pod rynkiem czeka na gości nie lada gratka. To podziemna trasa turystyczna, dzięki której można zajrzeć do kupieckich piwnic oraz zapoznać się z miejscowymi legendami. W czasie spaceru po Sandomierzu warto też wejść na szczyt Bramy Opatowskiej,z której można podziwiać i stare miasto, i dolinę Wisły. Z miejsca tego rozciąga się też piękny widok na pobliskie Góry Pieprzowe, bardzo chętnie odwiedzane przez miłośników przyrody oraz aktywnego wypoczynku.

Warto zwiedzić też zamek, a raczej jedyne zachowane skrzydło tej budowli, oraz zapoznać się z ekspozycją, którą przygotowano tu z myślą o turystach oraz miłośnikach historii. Wycieczki po Sandomierzu będą też wspaniałą przygodą dla wszystkich miłośników sztuki sakralnej. Jakie atrakcje mogą ich oczarować? Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy im wizyta w gotyckim Domu Długosza, w którego murach ma obecnie swą siedzibę Muzeum Diecezjalne. W jego zbiorach nie brak cennych rzeźb i obrazów, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. W sąsiedztwie muzeum czeka sandomierska katedra, której potężna sylwetka już z daleka przyciąga uwagę turystów. Ta wielka świątynia intryguje swym wystrojem, a umieszczone w niej obrazy mogą zrobić wrażenie na wszystkich gościach. Inną perełką sakralnej architektury, z której tak dumny jest Sandomierz, jest kościół św. Jakuba. To romańska budowla, obok której nie można przejść obojętnie. A co z tymi, którzy w Sandomierzu chcą się po prostu odprężyć i zrelaksować? Spacery po wąskich uliczkach Sandomierza, zwiedzanie okolicznych winnic i dworków, wycieczkowe rejsy po Wiśle – oto wybrane atrakcje, z których można skorzystać w trakcie wypoczynku w tym mieście.

Turystyka od lat zajmuje w Sandomierzu ważną rolę, zatem odwiedzający to miasto goście mogą skorzystać nie tylko z ciekawych tras turystycznych oraz wystaw, ale i z licznych lokali gastronomicznych i noclegowych. Dzięki temu każdy z nas może bez większych problemów zaplanować ciekawy weekend w Sandomierzu i spędzić tu wolny czas zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami.