24 lut Brak komentarzy admin Admsi , , ,

Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką kraju
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, oszklonych wysokich wieżowców, których ściany odbijają się na powierzchni Marina Bay. Klimat miasta jest wyjątkowo niepowtarzalny. Miasto intryguje swoim idealnym uporządkowaniem i precyzją w działaniu. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak tutaj. Zestawienie nowoczesnych budynków nad taflą wody sprawia piorunujące wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji przypominającym łódź. Nocą odbywają się tu pokazy laserów, dlatego warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja miast przejawia się również w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest niezwykle punktualne, szybkie i bardzo wygodne metro. Dobrze jest zobaczyć na własne oczy i przynajmniej raz skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najbardziej znanych miejsc w Chinatown znajduje się warta odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być ogromnych rozmiarów budynkiem, który ma 3 piętra parkingów podziemnych a także windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, z kolei na dachu można obejrzeć ogród. Chinatown to miejsce niemalże wyłącznie zamieszkałe przez przyjezdnych.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay który znajduje się bardzo blisko słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite widoki. Można w nim ujrzeć rozpostarte na kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – olbrzymie metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją jest odbywający się codziennie o zmroku magiczny spektakl, gdzie najważniejsze role spełniają światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest udać się do wydzielonego miejsca, w którym znajduje się park orchidei. Ogród ma świetną atmosferę stwarzaną przez zacienione ścieżki znajdujące się w całym lesie tropikalnym.

Jedno z najbardziej niezwykłych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO
Będąc w Singapurze warto oczywiście nie tylko przejść się po głównym centrum miasta, ale również zajrzeć do cieszącego się ogromną sławą na świecie ogromnego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również zobaczyć rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Niesamowity kompleks zoo ukazuje głównie ptaki, także drapieżne. Mnóstwo zwierząt nie jest oddzielonych żadnym ogrodzeniem, co sprawia wrażenie poruszania się po safari. Z kolei na wyspie Sentosa niewątpliwie trzeba wejść do oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Jest najbogatszym w całym świecie, wypełnia je 45 000 000 litrów wody i żyje tam ponad 100 000 gatunków zwierząt morskich. Złożone z szerokich korytarzy i wielkich zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost na dno oceanu. Fauna oceaniczna jest świetnie oświetlona zdumiewa różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niezapomniane wrażenia.