29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Jednym z najpiękniejszych miast województwa dolnośląskiego, jest Wrocław. To bardzo duże miasto, które ciągle się rozwija, dzięki temu odwiedzając to miasto można podziwiać jak w jednym miejscu historia łączy się z nowoczesnością. Do tego miasta można się wybrać samemu na własną rękę, ale można też skorzystać z propozycji biura podróży w tej kwestii. Wycieczki do Wrocławia, są często wykupywane przez osoby, które chcą zwiedzić to miasto z przewodnikiem a przy okazji miło wypocząć.

Wypoczynek w mieście

Wrocław to ogromne miasto, na jego zwiedzanie należy poświęcić co najmniej kilka dni. Warto więc zadbać o odpowiednie noclegi i wygodny transport po mieście. We Wrocławiu nie brakuje luksusowych hoteli, przytulnych pensjonatów czy nowoczesnych apartamentów na wynajem. Każdy więc może sobie wybrać taką formę noclegów, jaka mu najbardziej odpowiada. Po mieście najwygodniej podróżuje się tramwajem lub autobusem. Przejazd nie kosztuje wiele, a komunikacja miejsca działa tu sprawnie, szybko i bezawaryjnie. Dosłownie w kilkanaście minut można się dostać z jednego końca miasta na drugi, dzięki temu nic nam nie umknie.

Najciekawsze miejsca

W mieście tym nie brakuje ciekawych pod względem turystycznym zakątków, które warto odwiedzić. Spodobają się one zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Pierwszym punktem zwiedzania Wrocławia, powinien być rynek wrocławski. Rynek jest bardzo duży, praktycznie przez cały rok odbywają się na nim różne imprezy pod gołym niebem. Wrocławscy artyści, często dają popisy dla turystów, warto wziąć udział w takim wydarzeniu. Na rynku znajduje się Stary Ratusz, późnogotycka budowla, jest to główny zabytek architektoniczny tego miasta.

Kolejnym miejscem do którego warto się udać, jest Sky Tower. To przykład nowoczesnego budownictwa. Z wieży można podziwiać cały Wrocław i jego okolicę. Budynek jest bardzo majestatyczny i efektowny, wieża widokowa ma 212 metrów. Na wieżę wyjeżdża się specjalną windą, która kursuje w określonych godzinach.

Z pewnością zarówno dzieci jak i dorośli docenią wrocławskie Zoo. Na ten wypad należy sobie poświęcić cały dzień, bo zoo jest przeogromne i nie brakuje w nim atrakcji dla małych i dużych. Poza normalnymi wybiegami dla zwierząt, można tu też zwiedzić przepiękne Oceanarium i Afrykarium, miejsca niezwykłe, które zapadają w pamięć.

Urlop wypoczynkowy można spędzić w dowolny sposób, jedni wolą aktywny wypoczynek, inni cenią sobie relaks i spokój. Poza Wrocławiem, na pewno warto się też wybrać do Łodzi. To miasto leży w województwie łódzkim i jest trzecim największym miastem Polski. Nic więc dziwnego, że i do tego miasta, biura podróży chętnie organizują wycieczki krajoznawcze. Łódź to znany ośrodek kulturalny, akademicki oraz przemysłowy. Nie brakuje tu różnorodnych uczelni, mocno rozbudowanych fabryk a także teatrów, kin itp. To miejsce gdzie można bardzo miło spędzić czas z całą rodziną.

Najważniejszym punktem zwiedzania Łodzi, jest z pewnością Plac Wolności, Centrum Manufaktura, ulica Piotrkowska, Aleja Gwiazd Ogród Botaniczny, Zoo czy Palmiarnia.