29 maj Brak komentarzy admin Admsi , ,

Wrocław jest idealnym miejscem na spędzenie wymarzonego weekendu. Stare i urokliwe miasto z mnóstwem zieleni i pięknymi widokami nie tylko zachwyci tych, którzy marzą o chwili relaksu i wypoczynku. Wrocław to także świetne miejsce dla urlopowiczów, którzy pragną mieć kontakt z wydarzeniami kulturalnymi – w mieście wiele się dzieje (zresztą, nie bez przyczyny stolica Dolnego Śląska została w 2016 roku wybrana Europejską Stolicą Kultury). Prócz wszystkim znanej Panoramy Racławickiej, warto zapoznać się ze zbiorami Muzeum Narodowego we Wrocławiu, licznych galerii czy z repertuarem kin, które chętnie wyświetlają filmy niszowe, mało znane oraz klasykę polskiej i światowej kinematografii. Od lat w wakacje Wrocław gości Festiwal Nowe Horyzonty – znany każdemu fanowi filmów. To także wiele plenerowych wydarzeń, jak chociażby festiwale i koncerty gwiazd polskich i zagranicznych.

Dzieci we Wrocławiu najbardziej lubią symbol miasta, czyli krasnoludki – można je spotkać wszędzie – nieraz przechodnie potykają się o skrzaty, innym razem figurek należy szukać zadzierając wysoko głowę lub wchodząc w malownicze uliczki Starego Miasta. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko najmłodsi wyglądają krasnoludków – są one przyjemnym dla oka elementem również dla dorosłych. Ba! Wielu turystów zwiedza miasto podążając szlakiem krasnali, a pamiątki z małymi ludzikami są jednymi z najchętniej kupowanych przez odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Wrocław to miejsce dla każdego bez względu na wiek czy zainteresowania. To także miasto na każdy budżet. Noclegi są dostępne w każdym przedziale cenowym – zarówno poszukiwacze luksusu i ekskluzywności znajdą dla siebie odpowiedni nocleg, jak i osoby dysponujące niewielkim budżetem mogą wykupić zakwaterowanie w dobrym standardzie za niewysoką cenę. Hostel na wysokim poziomie nie jest rzadkim zjawiskiem we Wrocławiu, dlatego wielu turystów powraca do tego urokliwego miasta.

Nie tylko baza noclegowa jest zróżnicowana i dostępna dla każdego, bez względu na grubość portfela. Również restauracje i puby oferują szeroki zakres smacznych dań w różnych cenach. Także wiele atrakcji dostępnych jest za darmo. Wśród nich warto wymienić chociażby zabytkową Halę Stulecia, Wrocławską Fontannę Multimedialną, Park Szczytnicki czy Park Południowy.

Dodatkowo miasto jest świetnie skomunikowane. Podróż z każdego zakątka Polski pociągiem nie jest zbyt uciążliwa, ani długa, dlatego Wrocław jest chętnie wybierany przez turystów na tak zwany city break- krótkie zwiedzanie np. w weekend. Dzięki lotnisku znajdującemu się w mieście, stolica Dolnego Śląska jest również chętnie odwiedzana przez osoby zza granicy. Przyciąga je piękno przyrody, która jest obecna w przestrzeni publicznej, nie przeszkadzając zabudowie i ciekawej architekturze miasta, które wiele przeszło na przestrzeni wieków, a pomimo ogromnych zniszczeń wojennych, wciąż może pochwalić się ciekawymi budynkami. Wśród nich znajdziemy kilka tysięcy zabytkowych kamienic, które powstały jeszcze w XIX w. lub na początku wieku XX.